Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Z lásky k tradíciám

Krátky opis
Talkshow - Folklór v hlave má za cieľ popularizovať TĽH a predstaviť bližšie jeho výrazné osobnosti širokej verejnosti. Rozhovory s osobnosťami sú prepojené ich kultúrno-umeleckými vystúpeniami a projekciou.
Fotogaléria
Názov podujatia
Folklór v hlave s Ivanou Brillovou a ľudovou hudbou Radoslava Kertisa

Miesto konania / kraj
Vranov nad Topľou / Vranov nad Topľou

Termín konania
30.11.2023

Popis projektu

Talkshow v útulnom priestore reštaurácie Warano. Folklór v hlave je večerný program ktorý má za cieľ popularizovať folklór a predstaviť bližšie jeho významné osobnosti, pochádzajúcich priamo z regiónu alebo susedných regiónov, širokej verejnosti. Otázky sú kladené jednému alebo viacerým hosťom. Moderované rozhovory sa týkajú rôznych tém, najmä o aktivitách hostí a význame folklóru v ich živote. Rozhovory sú prepojené kultúrno-umeleckými vstupmi. Aktuálnym hosťom je speváčka rusínskych ľudových piesní Ivana Brillová spolu s ľudovou hudnou Radoslava Kertisa. 

Názov prímateľa
Hornozemplínske osvetové stredisko vo Vranove nad Topľou

Celkový rozpočet:
8 375,00 €

Výška podpory:
6 000,00 €