Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Krásny Gemer

Krátky opis
Zámerom projektu je priblížiť zaujímavosti, osobnosti a krásy regiónu, pomáhať formovať lokálpatriotizmus k regiónu a domovine. Pozitívne vnímať odkaz našich predkov a zachovať ho pre ďalšie generácie.
Fotogaléria
Názov podujatia
Škriatkovia medzi obrázkami

Miesto konania / kraj
Rožňava / Rožňava

Termín konania
10.11.2023

Popis projektu

Gemer patrí medzi najkrajšie slovenské turistické regióny. V minulosti bol región významný najmä kvôli baníctvu. Po banskej činnosti však ostalo dnes v regióne už len množstvo stôp, plných tajomstiev opradených vílami, škriatkami a permoníkmi, s ktorými sa stretávame nielen v knihách. Detským čitateľom predstaví súčasnú tvorbu ilustrácií na tvorivom workshope ilustrátorka Mgr. Art. Hedviga Guttierez

Názov prímateľa
Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave

Celkový rozpočet:
2 820,00 €

Výška podpory:
2 500,00 €