Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Pavel Vilikovský RAJC JE PREČ

Krátky opis
Najnovšia novela známeho spisovateľa bude nielen výnimočný text, ale kniha bude neobvyklá aj svojou formou. Knihu vydáme v edícii slovenskej prózy ARCUS a a využijeme jej danosti na to, aby sme vydali Pavlovi Vilikovskému autorskú knihu. Teda dielo bude nielen jeho text a 15 autorových abstraktných ilustrácií, ale aj celá obálka bude zaujímavé autorovo dielo (názov a autor budú iba v chrbáte knihy).
Fotogaléria
Názov podujatia
RAJC JE PREČ

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
31.05.2018 - 15.11.2018

Popis projektu
Knihu vydáme v edícii slovenskej prózy ARCUS na kvalitnom papieri (Munken) s cca 15 ilustráciami z archívu autora. S ohľadom na text sme po dohode s autorom vybrali tušové abstrakcie, ktoré vystihujú a vhodne dopĺňajú text novely. Tento Vilikovského text je vlastne bilancovaním života staršieho muža - krátkymi príbehmi, čriepkami, v ktorých rozprávač (brilantným spisovateľským jazykom) skladá mozaiku svojho života s humorom i veľkou sebairóniou, ktorá je autorovi taká vlastná. Veď už aj názov je sebairónia - je odvodený od bluesovej skladby gitaristu B. B. Kinga.


Názov prímateľa
Mgr. Peter Chalupa - PETRUS

Celkový rozpočet:
10 000,00 €

Výška podpory:
6 000,00 €