Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Poznanie ukryté v knihe

Krátky opis
Prednáška s miestnym historikom Jurajom Pekarovičom
Fotogaléria
Názov podujatia
Židia a ich povolania v Galante

Miesto konania / kraj
Galanta / Galanta

Termín konania
15.11.2023

Popis projektu

Galantská knižnica v spolupráci s Domovom dôchodcov Patria v Galante organizuje prednášku s miestnym historikom Jurajom Pekarovičom.

Židovské obyvateľstvo tvorilo značnú časť obyvateľstva Galanty. V medzivojnovom období ich počet dosiahol až 30%. Prednáška Juraja Pekaroviča pod názvom Židia a ich povolania v Galante sa venuje obchodníkom a živnostníkom židovského pôvodu od konca 19. storočia po štyridsiate roky 20. storočia. 


Názov prímateľa
Galantská knižnica

Celkový rozpočet:
5 050,00 €

Výška podpory:
4 500,00 €