Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Galéria Výklad 2023

Krátky opis
​​Autorky sú absolventky Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave. Diana Paulová študovala na Katedre dizajnu a Andrea Dudášová na Katedre sochy, objektu a inštalácie. Východiskom pre projekt Limity nekonečna je osobná skúsenosť začínajúcich autoriek, ktoré boli po ukončení vysokej školy vhodené do sveta nekonečných možností, no strach z chybného kroku a tlak spoločnosti na výkon ich dostal do paralýzy. Zároveň reagujú na špecifiká priestoru galérie.
Fotogaléria
Názov podujatia
Diana Paulová a Andrea Dudášová - LIMITY NEKONEČNA

Miesto konania / kraj
Trnava / Trnava

Termín konania
03.11.2023 - 03.12.2023

Popis projektu

​​Autorky sú absolventky Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave. Diana Paulová študovala na Katedre dizajnu a Andrea Dudášová na Katedre sochy, objektu a inštalácie. Východiskom pre projekt Limity nekonečna je osobná skúsenosť začínajúcich autoriek, ktoré boli po ukončení vysokej školy vhodené do sveta nekonečných možností, no strach z chybného kroku a tlak spoločnosti na výkon ich dostal do paralýzy. Zároveň reagujú na špecifiká priestoru galérie.

Projekt Limity nekonečna odkazuje na mentálnu paralýzu, ktorú môžeme zažívať pre veľký rozsah možností súčasného sveta. Najmä v online prostredí sa stretávame so stovkami inšpiratívnych ľudí, miest, názorov či spôsobov tvorby. Bezhraničnosť provokuje tenziu, kedy chceme robiť všetko. Rýchlo však dochádza k frustrácii, pretože je takmer nemožné robiť všetko naraz a naozaj poriadne.

Dielo sa zaoberá otázkou, či hranice nemôžu byť v istých prípadoch oslobodením. Tento moment v Galérii Výklad je vyjadrený násobením vizuálu výkladu, imitujúci nekonečný odraz v zrkadle narážajúci na limit svojho vlastného priestoru.


Projekt, ako aj chod galérie na rok 2023 z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
Bronco n.o.

Celkový rozpočet:
11 750,00 €

Výška podpory:
10 000,00 €