Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Čítam – rozumiem – myslím – som 2. ročník

Krátky opis
beseda s autorkou Katarínou Nádaskou
Fotogaléria
Názov podujatia
Stridžie dni a Vianoce

Miesto konania / kraj
Žilina / Žilina

Termín konania
14.11.2023

Popis projektu

Čas pred Vianocami sa na Slovensku spája s mnohými tradíciami. Obdobie plné mágie a zvykov nám predstaví významná slovenská etnologička Katarína Nádaská (Slovenský rok vo výročných obradoch a sviatkoch; Čerti, bosorky a iné strašidlá; Rok v slovenskej ľudovej kuchyni...). Prednáška sa uskutoční v Krajskej knižnici v Žiline v utorok 14. novembra o 16:30. 

Názov prímateľa
Krajská knižnica v Žiline

Celkový rozpočet:
3 200,00 €

Výška podpory:
2 800,00 €