Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Lectures by Fotogram II

Krátky opis
Hlavnou témou tohtoročnej série prednášok je práca s už existujúcim (fotografickým) archívom v kontexte vlastnej autorskej tvorby. Všetci pozvaní pracujú, či v minulosti pracovali s archívmi alebo ich tematizovaním. Ako vnímajú túto skúsenosť a akým spôsobom ovplyvnila ich ďalšie smerovanie?
Fotogaléria
Názov podujatia
Szabolcs Barakonyi: FORTEPAN MASTERS – Collected Photography in the 20th Century

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
07.11.2023

Popis projektu

Szabolcs Barakonyi sa narodil v roku 1976 v Budapešti, kde žije a pôsobí. Od roku 2003 pracoval ako fotograf a neskôr fotoeditor pre portál http://index.hu/"> style="text-decoration: underline; -webkit-font-kerning: none; color: rgb(17, 85, 204); font-size: 14px;">index.hu. V roku 2023 ukončil doktorandské štúdium na Maďarskej univerzite výtvarných umení. Hlavnou oblasťou jeho výskumu bola kriminálna fotografia, ale aj povaha, súčasné využitie a prístup k archívom. Fotografická publikácia Fortepan Masters pozostáva z 330 fotografií a je výsledkom niekoľkoročného editorského výberu z digitálneho archívu Fortepan. Fotografie sú publikované bez metadát a tvoria fiktívny album spomienok, ktorý dostáva zmysel – je aktivovaný imagináciou čitateľa. Kniha bola v minulom roku ocenená v súťaži Maďarská cena za dizajn a vo výbere 2022 Book Awards festivalu Les Rencontres de la Photographie vo francúzskom Arles. 

Názov prímateľa
Fotogram

Celkový rozpočet:
3 200,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €