Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Dušan Dušek NA ZNÁMOSŤ SA DÁVA

Krátky opis
Dušan Dušek je známy najmä ako vynikajúci prozaik, ale ani pripravovaná básnická zbierka nie je jeho prvotinou. Kniha, na ktorej spolupracujeme, už bude autorovou básnickou treťou. Bude obsahovať 77 básní a doplnená bude doslovom Daniela Heviera. Básne budú sprevádzať ilustrácie Dušana Nágela - cca 20 obrázkov.
Fotogaléria
Názov podujatia
Na známosť sa dáva

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
01.06.2018 - 15.11.2018

Popis projektu
Dušekove texty, a platí to ešte viac o jeho básne, sú ťažko uchopiteľné ako všetky zázračné veci tohto života – ako prvé zaľúbenie, chvíľa počatia. Sú zabalené do jemného obalu, ktorý ich chráni pred prísnou jednoznačnosťou, banálnym rozuzlením. Sú to malé darčeky zabalené do jemného obalu, ktorý ich chráni pred prísnou jednoznačnosťou, banálnym rozuzlením. Ako ilustrátora si pre knihu vybral svojho dlhoročného priateľa Dušana Nágela (ilustroval aj predchádzajúce dve zbierky), pretože tvorba básnika i výtvarníka sú si veľmi blízke. Nágel ma zmysel pre Dušekovu poetiku a neomylne vystihne jej atmosféru. Jednoducho dvaja Dušanovia - dvaja priatelia...
Názov prímateľa
Mgr. Peter Chalupa - PETRUS

Celkový rozpočet:
6 750,00 €

Výška podpory:
4 000,00 €