Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Festival Stanislava Chrena

Krátky opis
9. ročník celoštátnej prehliadky seniorského a ľudového divadla, ktorého cieľom je uchovávanie a rozvoj ochotníckeho divadla seniorov, ktorí sa aktívne venujú záujmovo - umeleckej činnosti.
Fotogaléria
Názov podujatia
Festival Stanislava Chrena

Miesto konania / kraj
Kanianka / Prievidza

Termín konania
21.10.2023 - 22.10.2023

Popis projektu

Dvojdňový festival seniorského divadla zahŕňa 6 divadelných predstavení: FSK Sielnica s inscenáciou Múdry Maťko, DOS Braxatoris s inscenáciou Zdravý nemocný, monodrámu Ľ. Scherhaufera Staroba básnikova, DS J. Grajchmana s inscenáciou  Všetko o ženách LUNETRDLO s inscenáciou A opona spadne.

Súčasťou festivalu bude aj divadelný workshop - Otázky, všade samé otázky - pod vedením lektora Igora Kasalu ml. 

Hosťom festivalu je divadlo Kontra zo Spišskej Novej Vsi s monodrámou Nenávidím.

Hodnotiace a rozborové semináre k inscenáciám povedie doc. PhDr. Michal Babiak, Mr.

Súčasťou festivalu je aj výstava Divadelné návraty, kde sú vystavené fotografie predošlých ročníkov. Tento rok sa organizátori rozhodli výstavu rozšíriť o fotografie vystupujúcich súborov.

Na záver podujatia bude vyhlásený laureát festivalu a odovzdávanie pamätných listov.


Program:


21.10.2023

10:00 Múdry Maťko

13:00 Otázky, všade samé otázky

18:00 Slávnostné otvorenie festivalu

19:00 Zdravý nemocný


22.10.2023

14:00 Staroba básnikova

14:30 Všetko o ženách

16:30 A opona spadne

19:00 Nenávidím

Názov prímateľa
Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi

Celkový rozpočet:
3 355,00 €

Výška podpory:
1 500,00 €