Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Hermann Hesse SIDDHÁRTHA

Krátky opis
Najvýznamnejšie dielo (spolu zo "Stepným vlkom") Hermanna Hesseho, ktoré ktoré ovplyvnilo a stále ovplyvňuje celé generácie. Toto slovenské vydanie bude mať po prvý raz doslov Volkera Michelsa. Ide síce už o naše tretie slovenské vydanie, ale je to taký významný titul, že by mal byť v ponuke kníhkupectiev stále. Vyjde v dôležitej edícii TORQUIS, v ktorej sme už predtým vydali 6 Hesseho kníh (predchádzajúce vydanie "Siddhártu" bolo ocenené v súťaži Najkrajšia kniha Slovenska).
Fotogaléria
Názov podujatia
Siddhártha

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
10.06.2018 - 10.10.2018

Popis projektu
Siddhártha vyšiel prvý raz v roku 1922 a už vtedy vzbudil zaslúženú pozornosť. Je to nadčasová kniha, ktorú sa dá čítať znova a znova a vždy si človek v nej nájde niečo, čo ho pozitívne ovplyvní. Príbeh Buddhu je notorický známy a pozná ho snáď každý vzdelaný človek. Hermann Hesseho ho však prerozprával tak, že očarúva a bude očarúvať ďalšie generácie čitateľov. Ako ilustrácie sme použili a znova použijeme autorove akvarely a okrem novej štúdie Volkera Michelsa kniha obsahuje aj doslov editorky Daniely Humajovej. Knihu chceme prezentovať v spolupráci s Goetheho inštitútom v Bratislave aj z ďalšími Hesseho knihami.
Názov prímateľa
Mgr. Peter Chalupa - PETRUS

Celkový rozpočet:
7 160,00 €

Výška podpory:
3 200,00 €