Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Hudba pre dva sláky

Krátky opis
Husľové duetá Zikmunda Schula - Chasidské tance, Ilju Zelienku, Eugena Ysaya a Gyorgy Ligetiho v podaní huslistov Andreja Barana a Márie Rybár Fuchsbergerovej
Fotogaléria
Názov podujatia
Hudba pre dva sláky

Miesto konania / kraj
Banská Štiavnica / Banská Štiavnica

Termín konania
14.10.2023

Popis projektu

Projekt „Hudba pre dva sláky“ spája dva melodické nástroje do jedného zvukového celku. Napriek rozdeleniu na prvé a druhé husle sú oba nástroje rovnocenné a vzájomne sa dopĺňajú. Prelínanie melódií medzi oboma nástrojmi je nebadateľné a v určitých momentoch nadobudne divák pocit, že na pódiu sa nachádza sláčikové kvarteto.

Názov prímateľa
SLAVONIC o.z.

Celkový rozpočet:
2 454,00 €

Výška podpory:
2 200,00 €