Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

ARTORIUM 2023

Krátky opis
16. - 19. októbra 2023 sa uskutoční už 13. ročník medzinárodného divadelného festivalu vysokých umeleckých škôl ARTORIUM. Srdečne pozývame na predstavenia, po ktorých sa uskutoční diskusia s tvorcami. Študentov AU, konzervatórií, ale aj aktívnych záujemcov o umenie pozývame na naše workshopy. Kompletný program, rezervácie a registrácie na workshopy sú uverejnené na našom webe www.artorium.aku.sk Okrem divadla pozývame na bohatý sprievodný program.
Fotogaléria
Názov podujatia
ARTORIUM 2023

Miesto konania / kraj
Banská Bystrica / Banská Bystrica

Termín konania
16.10.2023 - 19.10.2023

Popis projektu


Pozývame vás na medzinárodný divadelný festival ARTORIUM, ktorý sa uskutoční 16.-19. októbra 2023.

Projekt je venovaný prezentácii najmä divadelných inscenácií európskych vysokých umeleckých škôl, výtvarnému, filmovému a hudobnému umeniu, a tiež kreatívnym dielňam.

Projekt ARTORIUM ponúka tvorivý priestor študentom, pedagógom a umeleckej obci mesta na konfrontáciu a percepciu umeleckej tvorby rôznych žánrov, ktorá vznikla na pôde Akadémie umení v Banskej Bystrici a pôde prizvaných vysokých umeleckých škôl.

Trinásty ročník medzinárodného festivalu vysokých umeleckých škôl – Artorium 2023 sa bude niesť v znamení otázky: „STOJÍ NÁM TO ZA TO?!”, ktoré bolo vytvorené študentmi a organizátormi Artoria 2022. Študenti budú skúmať otázku hodnoty umenia v súčasnej spoločnosti.

Okrem hlavného divadelného programu budete môcť zhliadnuť práce študentov Výtvarnej fakulty, Študenti Katedry dokumentárneho filmu si pre vás pripravili 2 bloky svojej tvorby a Fakulta múzických umení ponúkne muzikálovo-šansónový večer.

VSTUP NA všetky podujatia je voľný.

Na predstavenia je možná rezervácia miest na https://divadlo.aku.sk/program/rezervacie

Sledujte" target="_blank">https://divadlo.aku.sk/program/rezervacie">https://divadlo.aku.sk/program/rezervacie

Sledujte nás na sociálnych sieťach a na našom webe: www.artorium.aku.sk


Projekt s verejných zdrojov podporil FOND NA PODPORU UMENIA, hlavný partner projektuNázov prímateľa
Akadémia umení v Banskej Bystrici

Celkový rozpočet:
10 000,00 €

Výška podpory:
10 000,00 €