Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Od analýzy k interpretácii 2023

Krátky opis
Druhá prednáška a prezentácia v rámci cyklu Od analýzy k interpretácii 2023 zameraného na prezentáciu princípov a výsledko v oblasti umeleckého výskumu.
Fotogaléria
Názov podujatia
Od analýzy k interpretácii 2023

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
12.10.2023

Popis projektu
Centrum výskumu HTF si vás dovoľuje pozvať na druhú prezentáciu v rámci projektu Od analýzy k interpretácii 2023
Dá sa hudba minulosti, ktorá bola desaťročia "zabudnutá", oživiť v súčasnosti? Ako to funguje? Aké sú potrebné okolnosti a snaha? Proces zabúdania, obnovy a oživovania hudobného dedičstva bude prof. Arnulf Mattes z Griegovej akadémie v Bergene hodnotiť a analyzovať na príklade nórskej klaviristky a skladateľky Anne-Marie Ørbeck (1911–1996). Budeme sledovať oživenie jej tvorby od objavenia zaprášených, ručne písaných partitúr v archíve Verejnej knižnice v Bergene až po prestížne uvedenie jej symfónie na medzinárodnom festivale  Festspillene i Bergen 2023.
Prednáška s názvom From the archive to the stage  - Z archívu na javisko sa bude konať vo štvrtok 12. októbra 2023 o 11:20 do miestnosti KTH č. 120.
Prednáška bude v angličtine a bude tlmočená.
Ak máte akékoľvek otázky, kontaktujte organizátorku na buchova@vsmu.sk.
Názov prímateľa
Vysoká škola múzických umení v Bratislave

Celkový rozpočet:
2 000,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €