Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Cyklus Tanečný dom - Dargúni - máj 2018

Krátky opis
Cyklus Tanečný dom je systematické vzdelávacie podujatie zamerané na výučbu tradičného ľudového tanca a piesní profesionálnymi tanečnými majstrami (pedagógmi tanca) sprevádzané živou ľudovou hudbou. Projekt je určený pre odbornú i laickú verejnosť. Forma vzdelávania prostredníctvom Tanečných domov je od roku 2011 zapísaná aj ako vzorová metóda uchovávania a šírenia javov nehmotného kultúrneho dedičstva v zozname UNESCO -
Fotogaléria
Názov podujatia
Dragúni_cyklus Tanečný dom

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
17.05.2018 - 18.05.2018

Popis projektu

17. mája 2018 o 20.00h vás originálnymi tanečnými variáciami prevedú odborníci aj na pohyb, manželia Morongovci, Ján Vajda a Mariana Svoreňová. Štýlové hranie pod nohy zabezpečí obľúbená a vždy energická Muzička z Bratislavy a výnimočné spevácke trio z Kysúc, sestry Matákové zas predstavia silu vokálnej kultúry drotárskeho regiónu.

EN

Taking place at KC Dunaj in Bratislava city centre on May 17th, 2018, this edition of The House of Traditional Dances will be dedicated to folk dances from Kysuce cultural region in northwestern part of Slovakia and Spiš cultural region in eastern and northeastern parts of the country.

Pure joy of life expressed in dance will be this time presented through "Old Kysuce Czardas" from Turzovka in Kysuce region and "tancovana" and "skakana" dances from village of Kamienka from Spiš region. Music will be provided by Muzička Folk Band while singing will be provided by The Maták Sisters vocal group.Pure joy of life expressed in dance will be this time presented through "Old Kysuce Czardas" from Turzovka in Kysuce region and "tancovana" and "skakana" dances from village of Kamienka from Spiš region. Music will be provided by Muzička Folk Band while singing will be provided by The Maták Sisters vocal group.


Názov prímateľa
DRAGÚNI

Celkový rozpočet:
16 000,00 €

Výška podpory:
10 000,00 €