Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Aktivity Divadla K v sezóne 2023/2024

Krátky opis
Jaskyňa je autorská inscenácia Divadla K o premenách tela, svetla a tmy. Všetko začalo v kamenných obydliach v Lišove. Vojdenie do dutého tesaného priestoru nás vtiahlo hlbšie do uvažovania o jaskyni ako archetypálnej ľudskej skúsenosti s priestorom, ktorý je na pomedzí. O skúsenosti so svetlom a tieňmi, vlastným telom a zmyslami. Reprízy predstavenia: 9.10.2023, 13.11.2023 a 11.12.2023, vždy o 19.30 v Divadle K na Palackého 5 v Bratislave.
Fotogaléria
Názov podujatia
Jaskyňa

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
09.10.2023 - 11.12.2023

Popis projektu

Jaskyňa je autorská inscenácia Divadla K o premenách tela, svetla a tmy. Všetko začalo v kamenných obydliach v Lišove. Vojdenie do dutého tesaného priestoru nás vtiahlo hlbšie do uvažovania o jaskyni ako archetypálnej ľudskej skúsenosti s priestorom, ktorý je na pomedzí.

Jaskyňa ako skúsenosť so svetlom a tieňmi, vlastným telom a zmyslami. S pohltením. Odhalením. Poznávaním. Prispôsobením. Zrkadlením. Privlastnením. Hľadaním. S premenou.

Reprízy predstavenia: 9.10.2023, 13.11.2023 a 11.12.2023, vždy o 19.30 v Divadle K na Palackého 5 v Bratislave.


Inscenačný tím:
performeri: Alex Mihalík, Emma Tomková, Zuzana Garaiová/Juliana Svítková
námet, réžia, dramaturgia, produkcia: Mária Piatriková
námet, video, dramaturgia: Stanislav Piatrik
scénografia, dramaturgia: Jozef Eduard Masarik
kostýmy: Tatiana Holienková
choreografia: Lívia Balážová MM
hudba: Rastislav Dobšovič

Rezervácie: divadlok.sk/program
Vstupné: 10€, platí sa na mieste

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
Projekt Kekse

Celkový rozpočet:
24 300,00 €

Výška podpory:
20 000,00 €