Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

EQO 2023 Pendulum

Krátky opis
Podujatie je vizuálnou tematizáciou dramaturgickej koncepcie reflektujúcej 30 rokov samostatnej slovenskej spoločnosti. Ústredným motívom kyvadla (pendulum), ktorý vyjadruje pohyb medzi pólmi, tematizuje stav verejného diškurzu, opakujúcu sa polarizáciu sociálnych, kultúrnych či politických vzorcov. Podujatie realizované v spolupráci s Krajskou galériou v Prešove.
Fotogaléria
Názov podujatia
In Reverso vol. IV: AGGROTECHNÉ

Miesto konania / kraj
Prešov / Prešov

Termín konania
05.10.2023 - 26.11.2023

Popis projektu

Názov: In Reverso vol. IV: AGGROTECHNÉ

 

Autori: Martin Kačmarek, Peter Králik, Alex Selmeci & Tomáš Kocka Jusko, Martin Kolčák

 

Miesto: Krajská galéria v Prešove
Trvanie výstavy: 5.10. – 26.11.2023

Vernisáž: 5.10.2023 o 17:00

Kurátor: Adam Macko

Ľudská činnosť je v dôsledku ekologickej krízy  predmetom kritickej reflexie, ktorá sa koncentruje najmä na vzťahy s prírodou. Kolektívna výstava sa zameriava na schematizovaný vývoj agro-kultúry. Cez vybrané diela tematizuje antropické pôsobenie človeka, ktorý kultivoval prírodu pôvodne pre utilitárne potreby. V inštalačnom naratíve sa vzťah metaforicky obracia. Príroda je tu v konfrontácií naturalistická, technologizovaná a transhumánnou optikou modifikovaná. Centrálnym motívom je nástroj, objekt vývojom zbavený utilitarizmu až do formy dystopického aparátu. Autorov spája fascinácia biosystémami, kde dávajú priestor analýze novej telesnosti. Výstava predstaví široké spektrum médií maľby, malého a stredného objektu, digitálnych printov, a video-artu, ktoré zobrazujú figuratívnu a organickú reflexiu daných motívov. Je samostatnou operáciou v rámci cyklu In Reverso, ktorý skúma interpretačné obraty umeleckej individuácie.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. 

Názov prímateľa
SARAHS SK, N.O.

Celkový rozpočet:
14 570,00 €

Výška podpory:
13 000,00 €