Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Mobilné kultúrne centrum

Krátky opis
Devätnáste storočie bolo intermezzom – prechodom medzi „starým“ a „novým“ svetom. V tomto "intermezze" vznikli diela, ktoré odznejú na koncerte komornej hudby. Skladby pre soprán, violu, klarinet a klavír, ktoré sa nesú v romantickom duchu, potešia každého - znalca klasickej hudby, ale aj toho, ktorý ku klasickej hudbe práve len "pričuchne". Mobilné kultúrne centrum prináša komornú hudbu tentokrát do Lučenca.
Fotogaléria
Názov podujatia
Intermezzo

Miesto konania / kraj
Lučenec / Lučenec

Termín konania
24.05.2018

Popis projektu

Devätnáste storočie bolo naozaj intermezzom – prechodom medzi „starým“ a „novým“ svetom. Umelci začali nekompromisne hľadať nové cesty vyjadrovania sa, spoločnosť sa začala uberať novým, moderným smerom. V tomto všetkom hrala hudba dôležitú úlohu.

V kaviarňach a salónoch, kde sa stretávala mestská spoločnosť znela komorná hudba. Pri nej ľudia diskutovali, budovali vzťahy a hľadali odpovede na rôzne životné otázky. Súčasťou tejto „komornej“ spoločnosti boli aj Felix Mendelssohn-Bartholdy, Johannes Brahms a Franz Schubert, traja skladatelia, ktorí nám zanechali neopakovateľné piesne a komornú hudbu.

Často sú výnimočné aj tým, že popri speve v nich nachádzame aj ďalší nástroj – husle, violu, flautu, alebo lesný roh. Tieto nástroje dokážu byť vynikajúcim partnerom ľudského hlasu. Spolu s klavírom, ktorý sa práve v devätnástom storočí stal neodmysliteľnou súčasťou viedenskej domácnosti, sú oporou textom básnikov, na ktoré skladali autori svoje piesne.


Názov prímateľa
InMusic, o. z.

Celkový rozpočet:
50 626,00 €

Výška podpory:
35 000,00 €