Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

1+1

Krátky opis
Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach pozýva na besedu z cyklu 1+1, ktorá sa bude konať vo štvrtok 5. októbra 2023 o 17:00 v centrálnej knižnici na Hviezdoslavovej ul. 5.
Fotogaléria
Názov podujatia
1+1 = Peter Šloser a Michaela Brnková

Miesto konania / kraj
Košice / Košice I,Košice II,Košice III,Košice IV

Termín konania
05.10.2023

Popis projektu

Tentokrát si na svoje prídu fanúšikovia krimi, romantiky a fantasy. Našim hosťom bude obľúbený autor bestsellerov z prostredia organizovaného zločinu Peter Šloser, ktorý za svoju knihu Mafiánska poprava? získal ocenenie Panta Rhei Awards – Slovenský debutant roka 2019. Pozvanie prijala aj Michaela Brnková, autorka čitateľsky úspešnej trojdielnej série kníh s názvom Nekompromisní – Konflikt, Dôvera, Odveta. Ak sa chcete dozvedieť viac o živote a tvorbe týchto zaujímavých slovenských spisovateľov, radi vás privítame u nás v knižnici.

Hudobne bude večerom sprevádzať skupina Soren.

Peter Šloser, vlastným menom Peter Chudý, je bývalý policajt, ktorý stál pri zrode elitného policajného útvaru NAKA a kariéru ukončil s hodnosťou plukovník. Hneď za svoju prvú knihu Mafiánska poprava? (IKAR 2019) získal ocenenie Panta Rhei Awards – Slovenský knižný debutant roka 2019. Vo vydavateľstve IKAR mu vyšli aj knihy Polícia v rukách mafie (2020), Policajná chobotnica (2021), Spolok Judášov (2022) a Hlava ako dôkaz (2022).

Michaela Brnková  žije s manželom a deťmi v Púchove, kde sa venuje lektorstvu a ich spoločnej kaviarničke a zároveň pôsobí ako redaktorka pre ženský časopis. Obľubuje romantickú beletriu a životopisy slávnych osobností, pri čítaní ktorých rada oddychuje. Vďaka štúdiu anglickej, americkej i slovenskej literatúry sa stala vernou obdivovateľkou talentovaných autorov a prostredníctvom svojich kníh sa zaradila k jedným z nich. Vo vydavateľstve MERIDIANO-press jej vyšla trojdielna séria s názvom Nekompromisní – Konflikt (2021), Dôvera (2022), Odveta (2023) a román Iba desať dní (2022). Je tiež autorkou fantasy kníh Tenebris a Tebebris 2 (2023).

Projekt 1+1 z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.


Názov prímateľa
Verejná knižnica Jána Bocatia v Košiciach

Celkový rozpočet:
3 685,00 €

Výška podpory:
3 300,00 €