Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

XIII. ročník medzinárodného festivalu a súťaže zborového umenia Žilina Voce Magna

Krátky opis
Pripravili sme XIII. ročník festivalu Voce Magna Žilina. Festival Voce Magna je v Žiline a okolí značkou pre dni kvalitnej vokálnej hudby v podaní najrozmanitejších speváckych zborov. Milovníci tohto žánru každoročne nachádzajú v koncertných sálach festivalu zaujímavých hostí a stále pestrejší hudobný program.
Fotogaléria
Názov podujatia
Medzinárodný festival zborového umenia Žilina Voce Magna 2023

Miesto konania / kraj
Žilina / Žilina

Termín konania
11.10.2023 - 14.10.2023

Popis projektu

Festival mal od počiatku jasnú víziu: priniesť ľuďom zborový spev ako fenomén, ktorý si nanovo zamilujú.  Fenomén, ktorý síce zišiel z mysle ľudí, ale nevytratil sa z ich srdca.  Voce Magna má ambíciu znovuzrodiť lásku k zborovému spevu. Chce dať dušu vokálnym partitúram a preniesť emóciu nespočetného množstva  ľudských hlasov do duší ich poslucháčov.

Názov prímateľa
MIEŠANÝ ZBOR ŽILINA, OZ

Celkový rozpočet:
51 250,00 €

Výška podpory:
40 000,00 €