Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Čítajme a tvorme v knižnici a pod holým nebom

Krátky opis
Stretnutie so spisovateľom Dušanom Štrausom - autorská prezentácia knihy
Fotogaléria
Názov podujatia
So slonom na pleciach

Miesto konania / kraj
Michalovce / Michalovce

Termín konania
10.10.2023

Popis projektu

Dňa  10.10.2023 o 10:00 hod. sa v Zemplínskej knižnici Gorazda Zvonického v Michalovciach uskutoční beseda so spisovateľom Dušanom Štrausom. Dušan Štraus vyštudoval Pedagogickú fakultu UPJŠ v Prešove, odbor slovenský jazyk a výtvarná výchova. Po období výtvarných štúdií sa začal venovať  výtvarnej tvorbe a umeleckému hľadaniu. Zúčastnil sa viac ako 40 kolektívnych výstav v galériách a výstavných sieňach na Slovensku, Čechách a Nemecku. Koncom októbra 1992 sa stáva aktívnym členom sekty Sri Chinmoy Centrum. Začína sa venovať duchovnej hudbe – takmer výhradne svojho guru, filmu, divadlu. V roku 2009 sa cez abstraktnú maľbu vrátil k výtvarnému umeniu, počítačovej grafike a fotografovaniu. Od roku 2010 absolvoval niekoľko kurzov tvorivého písania, aby v roku 2018 po ôsmich rokoch snaženia dopísal román „So slonom na pleciach“. Od roku 2015 žije a pracuje ako fotograf v Prahe.. Životopisný román „So slonom na pleciach“ na Slovensku vyšiel v roku 2022 vo vydavateľstve IKAR.


Názov prímateľa
Zemplínska knižnica Gorazda Zvonického v Michalovciach

Celkový rozpočet:
6 670,00 €

Výška podpory:
6 000,00 €