Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Zaži knihu

Krátky opis
Cieľom projektu je podporiť a motivovať záujem k čítaniu. Cez rôzne druhy umenia a formou vzdelávacích a zábavno-náučných podujatí predstavíme diela významných slovenských a českých autorov. Knihotúlanie prinesie už tradične obľúbenú literárnu kaviareň. Slovenskí a českí autori sa predstavia v cykloch Piešťany čítajú deťom a Piešťanský knihovar. Divadelné predstavenia a výstavy odprezentujú tvorbu známych slovenských a českých autorov.
Fotogaléria
Názov podujatia
mesačný program podujatí projektu-október 2023

Miesto konania / kraj
Piešťany / Piešťany

Termín konania
01.10.2023 - 31.10.2023

Popis projektu

 ZAŽI KNIHU Október 2023

streda 4. októbra 2023 o 10.00 h Svet podľa ilustrátora Beseda s ilustrátorom M. Maťátkom.

pondelok 9. októbra 2023 o 17.00 h Knihotúlanie Účinkujú scenáristka a spisovateľka H. Lasicová, herec a spevák P. Makranský a režisérka A. Totiková. Hotel Thermia Palace, Salón Ferdinand, Kúpeľný ostrov 2

VÝSTAVY 14. júla - 31. októbra 2023 Príbehy našej zeme. Ilustrovaný svet M. Maťátka Mestská knižnica, Školská

19 7. septembra - 7. októbra 2023 Múzy v chrámoch alebo Ján Palárik v premenách slovenskej profesionálnej réžie Výstava pri príležitosti 200. výročia narodenia J. Palárika. V spolupráci s Divadelným ústavom Bratislava. Gymnázium Pierra de Coubertina, Námestie SNP 9 ZAŽI KNIHU 

Názov prímateľa
Mestská knižnica mesta Piešťany

Celkový rozpočet:
4 100,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €