Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Žofia Dubová, katalóg k výstave

Krátky opis
K výstave s názvom Žofia Dubová - Niekde medzi miestom a obrazom vyšiel katalóg. Kúpiť si ho môžete u nás v galérii. Galéria umenia Ernesta Zmetáka v Nových Zámkoch, Björnsonova 1, 940 56 Nové Zámky Názov katalógu: Žofia Dubová - Niekde medzi miestom a obrazom Cena - 10 € Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Fotogaléria
Názov podujatia
Katalóg k výstave s názvom Žofia Dubová - Niekde medzi miestom a obrazom

Miesto konania / kraj
Nové Zámky / Nové Zámky

Termín konania
30.05.2023

Popis projektu

Žofia Dubová (1991) ukončila v roku 2022 doktorandské štúdium v Kabinete kresby u doc. Emöke Vargovej na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. V rokoch 2010 – 2016 študovala maľbu v ateliéri prof. Daniela Fischera. Počas štúdia sa zúčastnila niekoľkých stáží - v ateliéri skla na VŠVU, v Portugalsku či USA. Vystavovala na viacerých samostatných aj kolektívnych výstavách na Slovensku i v zahraničí. Je držiteľkou viacerých ocenení, v roku 2016 získala Cenu rektora VŠVU a Cenu Slovenskej výtvarnej únie, v roku 2017 sa stala víťazkou Maľby roka VÚB a v roku 2018 získala cenu Nadácie NOVUM. Jej diela sa nachádzajú v zbierkach Slovenskej národnej galérie a MusVerre, Sars-Poteries, Francúzsko. Pôsobí v Bratislave.

Názov prímateľa
Galéria umenia Ernesta Zmetáka v Nových Zámkoch - Ernest Zmeták Művészeti Galéria, Érsekújvár

Celkový rozpočet:
2 600,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €