Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Dom tradičnej kultúry Gemera - dedičstvo inšpiruje

Krátky opis
Cieľom projektu je rozvíjanie záujmu detí a mládeže o regionálne zvyky a tradície, priblíženie tradície ľudovej tvorby, spoznanie základných prírodných surovín, rozvoj schopností a rozširovanie zručností, tvorivé a zmysluplné využívanie voľného času.
Fotogaléria
Názov podujatia
Letný remeselnícky tábor

Miesto konania / kraj
Rožňava / Rožňava

Termín konania
09.07.2018 - 13.07.2018

Popis projektu

Gemerské osvetové stredisko (GOS) v Rožňave aj v tomto roku organizuje obľúbené denné remeselnícke tábory v Dome tradičnej kultúry Gemera, ktoré sa uskutočnia v dvoch turnusoch od 9. do 13. júla a od 6. do 10. augusta 2018.

Čo vám ponúkame v tomto roku? Každý účastník počas týždňa bude tvoriť v štyroch dielňach. Práca s hlinou bude prebiehať v hrnčiarskej dielni, kde pod vedením odbornej lektorky si deti vyhotovia rôzne keramické predmety misky, dózy, či dekoratívne predmety na stenu s originálnym výtvarným riešením. V textilnej dielni sa deti budú venovať tradičnej zápästkovej technike, tkaniu rôznofarebných tkaničiek  a malí remeselníci svoje výtvarné nadanie môžu prejaviť pri maľbe na sklo a na textil. Streda v tábore už tradične patrí práci v gastrodielni, kde deti za pomoci skúsených kuchárok pripravia chutný tradičný obed. V tomto roku to bude slávnostná slepačia polievka s gágoríkmi a gemerské guľky. Zvukové a hudobné nástroje sú dôležitou súčasťou ľudovej tvorby. V muzikantskej dielni si malí remeselníci pod vedením odbornej lektorky vyrobia z hovädzej kože jednoducho pletený a funkčný pastiersky bič.

Ak vás naša ponuka upútala a vaše dieťa je vo veku 7 – 14 rokov tak neváhajte a prihláste ho k nám, kde prežije nádherný týždeň plný nezabudnuteľných zážitkov a nových skúseností.

Tešíme sa na Vás a na všetkých, ktorí majú chuť stráviť u nás tvorivé chvíle počas letných prázdnin. 

Letný remeselnícky tábor  z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Informácie: Valéria Munková, +421 915 884 135, munkova@gos.sk, gos@gos.sk 


Názov prímateľa
Gemerské osvetové stredisko

Celkový rozpočet:
17 000,00 €

Výška podpory:
15 000,00 €