Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Knižničný kaleidoskop

Krátky opis
Knižničný kaleidoskop predstavuje pestrú paletu podujatí, ktorých cieľom je zvýšenie návštevnosti knižnice, obohatenie kultúrneho života a literárneho rozhľadu obyvateľov. Zámerom predkladaného projektu je tematicky rôznorodými podujatiami reagovať na kultúrne potreby obyvateľstva, zvyšovať vzdelanostnú úroveň a informačnú gramotnosť používateľov. V neposlednom rade predstaviť verejnosti súčasnú knižnú produkciu a sprostredkovať poznatky o kultúrnom dedičstve.
Fotogaléria
Názov podujatia
Noc v knižnici

Miesto konania / kraj
Veľký Krtíš / Veľký Krtíš

Termín konania
29.09.2023

Popis projektu

V rámci druhého ročníka podujatia Noc v knižnici sú pre verejnosť i našich čitateľov pripravené viaceré prednášky či besedy. Štyri z nich sú podporené z fondu na podporu umenia. Záchranárka Simona Sabinovská hravou formou priblíži deťom ako si chrániť zdravie i ako pomôcť pri záchrane iných. Obľúbená autorka historických románov Jana Pronská nám porozpráva ako žijú románové autorky a čo nové v jej tvorbe. Historik Erik Koncz autorsky prevedie návštevníkov výstavou V ríši čarovného Hontu. Cestovateľ na dvoch kolesách Jozef Maslaňák ukončí Noc v knižnici cestopisným rozprávaním o zážitkoch na jeho potulkách svetom.

Názov prímateľa
Hontiansko-novohradská knižnica A. H. Škultétyho

Celkový rozpočet:
3 370,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €