Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Danubius Octet Singers - účasť na 27. European Winesong Festival Pécs (Maďarsko)

Krátky opis
Účinkovanie mužského speváckeho okteta Danubius Octet Singers pod vedením dirigenta Daniela Simandla, prezentujúce pôvodnú mužskú tvorbu slovenských a českých skladateľov, ako aj úpravy slovenských ľudových piesní od maďarského skladateľa Bélu Bartóka.
Fotogaléria
Názov podujatia
27. medzinárodný festival mužských speváckych zborov v Pécsi -

Miesto konania
Maďarsko

Termín konania
22.09.2023 - 24.09.2023

Popis projektu

Mužské spevácke okteto Danubius Octet Singers, združujúce 8 profesionálnych spevákov, členov popredných zborových telies v Bratislave a vo Viedni pod vedením dirigenta Daniela Simandla vystúpi na Medzinárodnom festivale mužských zborov po siedmich rokoch s programom úprav slovenských ľudových piesní pre mužské zbory z autorského pera Eugena Suchoňa a Bélu Bartóka.  V rámci festivalových koncertných aktivít predvedie aj výber z cyklu Sedem starodávnych piesní rádu pijáckeho od Ladislava Kupkoviča, či mužské operné zbory z Predanej nevesty Bedřicha Smetanu, či z Čarostrelca Carl Mariu von Webera.  V rámci samostatného koncertu telesa, ktorý sa uskutoční v nedeľu 24.9. o 10.00 v katolíckom kostole v Újpetre odznejú okrem vyššieuvedených úprav slovenských ľudových piesní aj Ave Maria Leoša Janáčka, či Tri modlitby Eugena Suchoňa pre sólový bas v podaní sólistu Jaroslava Pehala. Koncert zakončí hymnická pieseň Aká si mi krásna Eugena Suchoňa v originálnej autorskej úprave pre mužský zbor. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. 

Názov prímateľa
Harmonia Seraphica

Celkový rozpočet:
2 106,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €