Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Čítajme a tvorme v knižnici a pod holým nebom

Krátky opis
Motanka je bábika bez tváre, ručne zhotovená omotaním rôznych látok, šnúrok, krajok na polienko. História motaniek siaha do pohanských čias. Dnes motané bábiky slúžia ako výzdoba, hračka pre deti, alebo milý suvenír z ciest. V minulosti boli symbolom plodnosti, šťastného manželstva alebo mali chrániť pred zlými silami, chorobami či suchom. Ľudia v nich videli možno akýsi symbol ženskej múdrosti a amulet, ktorý mal ochrániť celú rodinu pred všetkým zlým.
Fotogaléria
Názov podujatia
Motanka - dedičstvo na dlani

Miesto konania / kraj
Michalovce / Michalovce

Termín konania
02.10.2023 - 31.10.2023

Popis projektu

Zemplínska knižnica Gorazda Zvonického v Michalovciach a Veršočok, o.z. pozývajú verejnosť na výstavu pod názvom Motanka – dedičstvo na dlani. Výstava bude umiestnená na prízemí knižnice. Sprievodným podujatím bude workschop pre deti. Výstavné exponáty poskytne Občianske združenie Veršočok.

 

Názov prímateľa
Zemplínska knižnica Gorazda Zvonického v Michalovciach

Celkový rozpočet:
6 670,00 €

Výška podpory:
6 000,00 €