Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

ATELIER XIII - program na rok 2023

Krátky opis
V piatok 29. 9. 2023 od 19:00 do 22:00 ťa radi privítame na otvorení výstavy diel Radima Straku s názvom 0001
Fotogaléria
Názov podujatia
Radim Straka ★ 0001

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
29.09.2023 - 10.11.2023

Popis projektu

EXHIBITOR ~ Radim Straka
EXHIBITION ~ 0001
CURATOR OF THE EXHIBITION ~ Pavol Čejka

Od 29. septembra do 10. novembra 2023 v ATELIERi XIII

Aktuálna séria diel Radima Straku je zameraná na adaptovanie umelých znázornení sveta vo filme. Ak ho poznáte, bude sa vám to zdať čudné, že výstava s číselným názvom 0001 je jeho prvá samostatná výstava po absolvovaní školy. Jeho médiom je maľba a metódou výberu náhoda. Keď sa nejakého objektu zmocní, vyťaží ho na dreň. Tento postup poznávania by sa dal prirovnať k praktikám alchymistov. Aj oni sústredene pracovali na nekonečnom diele, bez veľkej nádeje na úspech, a nepretržite preborení pod ľadom šarlatánstva. 

Názov prímateľa
DASH MEDIA, s.r.o.

Celkový rozpočet:
10 100,00 €

Výška podpory:
9 000,00 €