Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Múzovanie II.

Krátky opis
Jesenné arteterapeutické stretnutia v knižnici
Fotogaléria
Názov podujatia
Výtvarnosti - arteterapia v knižnici

Miesto konania / kraj
Ružomberok / Ružomberok

Termín konania
18.09.2023 - 18.10.2023

Popis projektu

ATELIÉR VO VILE

Mestská knižnica Ružomberok


18. SEPTEMBER 2023

20. SEPTEMBER 2023

18. OKTÓBER 2023


 

VÝTVARNOSTI  

L'art pour la santé - Umenie pre zdravie


Pozývame Vás do procesu tvorenia a objavovania seba samého. Výtvarný rozmer výrazne pomáha rozvoju osobnosti a sebareflexii. Je to dobrodružstvo, ktoré si zamilujete a bude obohatením pre Vás a pre Vaše vzťahy.  Ateliér VO VILE sa už tretí rok venuje zážitkovému maľovaniu, sebarozvoju cez výtvarné umenie, odbúravaniu stresu, relaxácii cez výtvarné techniky s prvkami arteterapie. Cez kreslenie spoznávate seba, svoje vnútorné nastavenie. Naučíte sa identifikovať, čo Vám spôsobuje problém a nájdete si cestu na riešenie.


 


Miesto arteterapeutických stretnutí:

Átrium Knižnej záhrady na Podhore 33, v prípade nepriaznivého počasia priestory oddelenia beletrie na 1. poschodí.

 


Musím vedieť kresliť, keď idem na arteterapiu?  

Regina: „Túto otázku si dá snáď každý. Aj ja som si ju dala, keď som išla na prvé arte stretnutie. Rýchlo som pochopila, že arteterapia nie je o umení kresliť, ani o našich manuálnych zručnostiach. A čo teda treba? Dohodnúť sa sama so sebou, akú farbu si vyberiem, ako s ňou vytvorím prvé čiary, a aký im dám význam. V procese tvorenia prebieha vo mne množstvo vnútorných dialógov, rozhodnutí, ako to urobiť? Tvorenie (maľovanie, kreslenie) úzko súvisí s našim životom. Akú farbu použijem, aký deň chcem mať, aký život chcem žiť?...“


O lektorkách:


Regina Lovišková je tvárou aj zakladateľkou Ateliéru VO VILE. Všetky projekty prechádzajú jej rukami, od vzniku až po ukončenie a vyúčtovanie. Regina sama tvorí a venuje sa kresleniu s prvkami arteterapie. Študovala Vzdelávací program s názvom: Intervencia umením - arteterapia v procese socializácie, reedukácie, výchovy a liečby v Terra Terapeutice u Prof. PaedDr. Jaroslava Anna Šicková - Fabrici, akad. sculptor, PhD.


 


Podujatie v rámci projektu Múzovanie II... z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.


Na tomto verejnom podujatí budú vyhotovované fotografie prevádzkovateľom Mestská knižnica Ružomberok za účelom propagácie na webovom sídle a sociálnej sieti, účasťou na podujatí súhlasíte s ich zverejnením. Vaše údaje o rezervácii budú po realizácii podujatia vymazané, v zmysle pravidiel GDPR podľa nariadenia EP a Rady EÚ č. 2016/679  a zákona č. 18/2018 Z.z..

Názov prímateľa
Mestská knižnica Ružomberok

Celkový rozpočet:
2 780,00 €

Výška podpory:
2 500,00 €