Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Galéria Výklad 2023

Krátky opis
Projekt Martina Juríka je tvorený ako priestorová inštalácia, reakcia s časovým odstupom na kultúrny fenomén - seriál pre deti TELETUBBIES, ku ktorého ukončeniu prispeli neustále pribúdajúce kontroverzie ohľadom sexuálnej orientácie postáv, privátneho života hercov, náboženské hnutia a „nevhodný obsah“.
Fotogaléria
Názov podujatia
Martin Jurík - THE SUN BABY

Miesto konania / kraj
Trnava / Trnava

Termín konania
22.09.2023 - 20.10.2023

Popis projektu

Projekt Martina Juríka je tvorený ako priestorová inštalácia, reakcia s časovým odstupom na kultúrny fenomén - seriál pre deti TELETUBBIES, ku ktorého ukončeniu prispeli neustále pribúdajúce kontroverzie ohľadom sexuálnej orientácie postáv, privátneho života hercov, náboženské hnutia a „nevhodný obsah“. Poľská vláda dokonca zisťovala podprahovú propagáciu homosexuality, Nórska zakázala seriál úplne.

Autor vtipne výjavy z tohto seriálu pre deti spracováva vo forme vitrážových okien. Sakrálna vizualita objektov nemá byť však kritikou cirkvi, ale má skôr odľahčiť a pripomenúť nezmyselnosť celého tohto prípadu. Seriál Teletubbies a jeho postavy tak stavia do fiktívnej cirkevnej roviny - skoro idealizovanej, zobrazujúcej dôležitý moment z jedného dielu, ktorý bol zameraný na toleranciu a porozumenie.

Názov prímateľa
Bronco n.o.

Celkový rozpočet:
11 750,00 €

Výška podpory:
10 000,00 €