Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Wave - Alternatívny kvocient 2017

Krátky opis
Divadelný kabinet východňara Stanislav Bilý: Nebo nad minulosťou Scenár a réžia: Stanislav Bilý Dramaturgia: Peter Medviď Účinkujú: Lucia Hrašková a Michal Novodomský Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Fotogaléria
Názov podujatia
Divadelné predstavenie - Nebo nad minulosťou

Miesto konania / kraj
Prešov / Prešov

Termín konania
19.09.2017

Popis projektu

Divadelný kabinet východňara

Stanislav Bilý: Nebo nad minulosťou


A niekedy zasa cítime neprekonateľnú túžbu vyjsť s pravdou von. Očistiť sa. Pred sebou samým. Vo vzťahu. S naivnou vierou v to, že pravda to všetko zmyje. Všetky tie chvíle, túžby a dotyky. Pritom nás len usvedčuje a naše hriechy budú kričať ešte hlasnejšie. Tu, na Zemi, už nie je cesta k očisteniu. Je len cesta, ktorou musíš kráčať ďalej. A jediné, čo zostáva čisté, je nebo nad nami. A niekedy ani to...


On a Ona sú manželia. Žijú od seba vzdialení niekoľko tisíc kilometrov. Dostali lákavé pracovné ponuky, ktoré sa v ich odbore neodmietajú. On v Paríži, Ona v Moskve. Pravidelne sa stretávajú v rôznych mestách. Hotelová izba je miesto, kde môžu tráviť spoločné chvíle. Vždy v inom meste, inej kultúre, no vždy je to o tom istom. Jedno stretnutie je však niečím výnimočné. Z nevinnej debaty sa vyvinie vážny rozhovor. Rozhovor, pri ktorom sa odkrýva všetko to, čo bolo v ich vzťahu doteraz tabuizované.


Scenár a réžia: Stanislav Bilý

Dramaturgia: Peter Medviď

Účinkujú: Lucia Hrašková a Michal Novodomský

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
Združenie WAVE

Celkový rozpočet:
21 873,42 €

Výška podpory:
18 000,00 €