Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

GOLDEN AGE FESTIVAL 2023 - 9. ročník

Krátky opis
Autentická hot-jazzová a swingová hudba 20. až 50. rokov minulého storočia v podaní dvoch špičkových kapiel a tanečnice. Účinkujú: ROARING CATS (IT, RS, NL, ES, DE, IL) feat. HELENA KANINI KIIRU (HR) FATS JAZZ BAND (SK)
Fotogaléria
Názov podujatia
Golden Age Festival

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
23.09.2023

Popis projektu

23. septembra o 19:00 h. v Slovenskom rozhlase

Autentická hot-jazzová a swingová hudba 20. až 50. rokov minulého storočia v podaní dvoch špičkových kapiel a tanečnice. V období tzv. zlatej éry jazzu („Golden Age“) (1920-1950) znel ulicami miest a nočných klubovragtime, hot-jazz, dixieland, swing či boogie-woogie. A práve tieto žánre budú znieť v autentickej interpretácii dvoch svetovo uznávaných hudobných zoskupení. Na záver skvelá improvizovaná jam session všetkých účinkujúcich!

Účinkujú:

ROARING CATS (IT, RS, NL, ES, DE, IL) feat. HELENA KANINI KIIRU (HR)
Video: https://youtu.be/gk7dIYwP03Q" target="_blank">https://youtu.be/gk7dIYwP03Q" JAZZ BAND (SK)
Video: https://youtu.be/gk7dIYwP03Q" target="_blank">https://youtu.be/gk7dIYwP03Q" jam session všetkých účinkujúcich

GOLDEN AGE FESTIVAL ako jediný festival raného jazzu prináša na Slovensko to najlepšie zo sveta. Tento rok predstaví medzinárodný orchester ROARING CATS so sídlom Amsterdame s členmi šiestich národností. Ich repertoár pozostáva zo štýlovo interpretovaných pôvodných aranžmánov najlepších jazzmanov z 30. a 40. rokov – od Fatsa Wallera cez Caba Callowaya, Duka Ellingtona až po Jimmieho Lunceforda. Ako svoju hostku predstavia jednu z najlepších swingových tanečníc súčasnosti HELENU KANINI KIIRU, ktorá sa špecializuje na dobové tance prvej polovice minulého storočia. He výherkyňou tanečnej súťaže JazzRoots (2018), kde zaujala svojím jedinečným tanečným štýlom, charizmou a autentickosťou.

Line-up uzatvára už tradične náš najlepší swingový orchester FATS JAZZ BAND pod vedením klavírneho virtuóza a saxofonistu, Ladislava Fančoviča. Fats Jazz Band sa môže pýšiť účinkovaním na Filmovom festivale v Cannes, pozvaniami na najväčšie zahraničné festivaly tradičného jazzu [napr. Riverboat Jazz Festival (DK), Medzinárodný dixielandový festival Drážďany (DE), Jazz Fair Čakovec (HR), Bohém Ragtime & Jazz Festival (HU) a i.] a hrali aj na mnohých tanečných festivaloch, najmä v zahraničí. Na svojom konte má orchester 8 CD/LP albumov, hudbu do filmov a seriálov a dvakrát účinkovali aj v programe RTVS Slovensko Advent. Ich albumy oceňujú zahraniční kritici i rozhlasoví žurnalisti.

FaceBook: https://youtu.be/gk7dIYwP03Q" href="https://youtu.be/gk7dIYwP03Q" target="_blank">

Vstupenky: https://youtu.be/gk7dIYwP03Q" z verejných zdrojov podporili: Fond na podporu umenia, Bratislavský samosprávny kraj a Hudobný fond.

Partneri podujatia: RTVS, Hotel Saffron

Mediálni partneri: Rádio Devín, Citylife, Big Media, Hudobný život, Citylife.sk, Mojakuktura.sk, Musicpress.sk, Hlavné mesto SR Bratislava, inBA, jazz.sk.

Názov prímateľa
Swingmánia

Celkový rozpočet:
18 618,00 €

Výška podpory:
7 500,00 €