Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Nástupište 1-12

Krátky opis
Autor Maľby roka 2014 Juraj Florek, maliar mestských priestorov Juraj Toman a multimediálny umelec Jakub Pišek absolvovali dvojtýždňovú rezidenciu na Nástupišti v Topoľčanoch. Ich cieľom bola návšteva okolitých opustených industriálnych objektov a zachytenie krás mestského prostredia ako sú sídliska, parkoviská, autoumyvárky a iné objekty súčasnej architektúry, ktoré vďaka plnérovej olejomaľbe a videotvorby naberajú nový svieži uhol pohľadu.
Fotogaléria
Názov podujatia
TURBOPLENER 1500 Juraj Florek & Jakub Pišek & Juraj Toman (otvorenie výstavy a koncert)

Miesto konania / kraj
Topoľčany / Topoľčany

Termín konania
25.05.2018 - 20.06.2018

Popis projektu

Multimediálny priestor pre súčasnú kultúru Nástupište 1-12 vás srdečne pozýva v piatok 25.mája o 19:00 do podchodu pod Autobusovou stanicou v Topoľčanoch na vernisáž výstavy diel, ktoré vznikli priamo v Topoľčanoch počas rezidencie autorov.

TURBOPLENER 1500
https://www.facebook.com/juraj.florek.58" style="color: rgb(54, 88, 153); cursor: pointer; font-family: 'Helvetica Neue', Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14px;">Juraj Florek & Jakub Pišek & https://www.facebook.com/juraj.florek.58" style="color: rgb(54, 88, 153); cursor: pointer; font-family: 'Helvetica Neue', Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14px;">Juraj Toman

Autor Maľby roka 2014 Juraj Florek, maliar mestských priestorov Juraj Toman a multimediálny umelec Jakub Pišek absolvovali v mesiaci apríl rezidenciu na Nástupišti v Topoľčanoch. Ich cieľom bola návšteva okolitých opustených industriálnych objektov a zachytenie krás mestského prostredia ako sú sídliska, parkoviská, autoumyvárky a iné objekty súčasnej architektúry, ktoré vďaka plénerovej olejomaľbe a videotvorbe naberajú nový svieži uhol pohľadu.

Hudba: Turbosampler 
Už názvom naznačuje spôsob autorovho narábania so samplami, ktoré sype po seba a za doprovodu repetitívnych vzoriek bubnov ich dehonestuje až k samej hranici identifikovateľnosti. Projekt už mali možnosť vidieť diváci v Berlíne, Cluji, Bratislave či Budapešti a v deň vernisáže výstavy TURBOPLENER 2500 dňa 25.5.2018 aj na Nástupišti 1-12.


Sprievodné podujatie k výstave: workshop s diskusiou za účasti autorov (Florek, PIšek, Toman) pre stredné školy, dňa 25.5. od 10h-12h

Názov prímateľa
Nástupište 1-12

Celkový rozpočet:
60 000,00 €

Výška podpory:
48 000,00 €