Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Lignite Land

Krátky opis
Pozývame vás na výstavu v nových priestoroch! Ateliér Ars Preuge na Rastislavovej 1 (vo dvore) doteraz slúžil hlavne ako miesto tvorby a stretávania našich členov. 7. 9. o 18:00 však po prekročení jeho prahu vstúpite do LIGNITE LANDU Vandy Mesiarikovej.
Fotogaléria
Názov podujatia
Vanda Mesiariková - Lignite Land

Miesto konania / kraj
Prievidza / Prievidza

Termín konania
07.09.2023 - 09.10.2023

Popis projektu

Pozývame vás na výstavu nových priestoroch! Ateliér Ars Preuge na Rastislavovej 1 (vo dvore) doteraz slúžil hlavne ako miesto tvorby a stretávania našich členov. 

7. 9. o 18:00 však po prekročení jeho prahu vstúpite do LIGNITE LANDU Vandy Mesiarikovej.


V malej krabičke prázdne vetvy. Nálety rastlín, ktorým nikto nebráni. Pohltia krajinu a vytvoria nový reliéf. 


Výstava Vandy Mesiarikovej Lignite Land je fotografický projekt v ktorom autorka skúma transformáciu poddolovaného banského územia na Hornej Nitre.


LIGNITE LAND 

Otvorenie  07. 09. 2023 o 18:00 

Ateliér Ars Preuge 

Hudobný projekt  MORGIEN

Autorský text  Táňa Luky 

Vizuál Martin Gross 

Trvanie výstavy  07. 09. - 09. 10. 2023 

otvorené každý utorok a štvrtok od 14:00 do 17:30


Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Názov prímateľa
Vanda Mesiariková

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
9 064,00 €