Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Komorné koncerty v slovenských mestách

Krátky opis
Sonáty pre klarinet a klavír č.1 a 2, op. 120 Johanessa Brahmsa odznejú na dobovom historickom klarinete v podaní špičkových umelcov: Róberta Šebestu a Ladislava Fančoviča.
Fotogaléria
Názov podujatia
BRAHMS - Klarinetové sonáty

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
13.09.2023

Popis projektu
Múzeum Jána Cikkera o 19:00 hod.
Fialkové údolia 2, Bratislava

Klarinetové sonáty Johannesa Brahmsa sú obľúbenými dielami na programoch koncertov i festivalov. Málokedy však máme možnosť vypočuť si túto hudbu na historickom klarinete, a dokonca presne na tom istom modeli, na akom hrával v 19. storočí nemecký klarinetista Richard Mühlfeld, ktorý svojou hrou Brahmsa očaril a inšpiroval ho k napísaniu viacerých komorných skladieb pre klarinet.

Róbert Šebesta sa dlhodobo venuje historicky poučenej interpretácii skladieb z rôznych období napísaných pre klarinet. Z jeho iniciatívy vzišla aj idea naštudovať Brahmsove klarinetové sonáty na dobových nástrojoch. K spolupráci si prizval jedného z našich najvýznamnejších klaviristov Ladislava Fančoviča.


Johannes Brahms:
Sonáta pre klarinet a klavír č. 1, op 120
Sonáta pre klarinet a klavír č. 2, op 120


Účinkujú:
Róbert Šebesta - historický klarinet
Ladislav Fančovič - klavír


Dobrovoľné vstupné


Po koncerte sa bude podávať čaša vína s možnosťou o dielach diskutovať s umelcami.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
Občianske združenie Spoločnosť priateľov dobrej hudby

Celkový rozpočet:
30 810,00 €

Výška podpory:
14 000,00 €