Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Hidepark 2023

Krátky opis
Hidepark je kultúrne centrum v Nitre postavené na dobrovoľníckom nadšení na bývalej skládke odpadu. Zo začiatku išlo hlavne o miesto, kde sme sa mohli ako komunita stretávať a prezentovať nekomerčnú hudbu. Postupne sme sa vyvinuli a v súčasnosti tu pôsobia nielen organizácie umelecké, ale aj športové a ekologické. Návštevníci sú rôznorodí, niektorí pestujú zeleninu v komunitnej záhrade, iní využívajú verejný gril, cyklo-dráhu, navštevujú workshopy alebo chodia primárne za umeleckým zážitkom.
Fotogaléria
Názov podujatia
Autorské čítanie + tancovačka

Miesto konania / kraj
Nitra / Nitra

Termín konania
26.08.2023

Popis projektu
Tradičná posledná čítačka sezóny. Do Nitry dorazí jedna z najznámejších slovenských autoriek poézie - Mirka Ábelová. Tá vlani vydala zbierku Dom. Okrem nej sa predstaví poľská poetka žijúca v Česku Zofia Baldyga. Zofia po niekoľkých poľských zbierkach vydala svoju prvú knižku v češtine - volá sa Poslední cestopisy. Vystúpi taktiež vydavateľ a básnik Petr Štengl. Petrovi naposledy vyšla zbierka Jeden člověk.
~ 26. 8. 2023 o 18:30
~ Hidepark, Nitra
Po poézii ovládne priestor obľúbený DJ Viktorr so svojou legendárnou tancovačkou pod holým nebom.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Z verejných zdrojov podporil hlavný partner Fond na podporu umenia Mesto Nitra. Hlavný mediálny partner rádio FM
Názov prímateľa
TRIPTYCH o.z.

Celkový rozpočet:
29 830,00 €

Výška podpory:
25 000,00 €