Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Hidepark 2023

Krátky opis
Hidepark je kultúrne centrum v Nitre postavené na dobrovoľníckom nadšení na bývalej skládke odpadu. Zo začiatku išlo hlavne o miesto, kde sme sa mohli ako komunita stretávať a prezentovať nekomerčnú hudbu. Postupne sme sa vyvinuli a v súčasnosti tu pôsobia nielen organizácie umelecké, ale aj športové a ekologické. Návštevníci sú rôznorodí, niektorí pestujú zeleninu v komunitnej záhrade, iní využívajú verejný gril, cyklo-dráhu, navštevujú workshopy alebo chodia primárne za umeleckým zážitkom.
Fotogaléria
Názov podujatia
Vajcovka so sirupom ~ Ján Bátorek a Lukáš Škorvánek

Miesto konania / kraj
Nitra / Nitra

Termín konania
25.08.2023 - 27.08.2023

Popis projektu
Kysucké duo Ján Bátorek (víťaz prestížneho ocenenia Maľba roka 2022) a Lukáš Škorvánek v spoločnej výstave predstavia svoje vnímanie sveta v jeho bizarnej, divnej a bláznivej podobe - ako sú aj celé Kysuce. Oboch autorov spája to, že hoci už ani jeden nežije na Kysuciach, vo svojej tvorbe sa k tomuto kraju neustále nostalgicky vracajú, hoci každý prostredníctvom odlišnej výtvarnej techniky.
~ piatok 25. 8. 2023 o 20:00
~ Hidepark, Nitra
~ dobrovoľný príspevok
Výstava bude sprístupnená aj v sobotu počas Autorského čítania na Hideparku a v nedeľu počas nedeľného ČILu #3 za prítomnosti vystavujúcich umelcov.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Z verejných zdrojov podporil hlavný partner Fond na podporu umenia Mesto Nitra. Hlavný mediálny partner rádio FM.
Názov prímateľa
TRIPTYCH o.z.

Celkový rozpočet:
29 830,00 €

Výška podpory:
25 000,00 €