Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Misa česaná, hutne realizovaná

Krátky opis
Svoje štipendijné práce s témou česané misy som vytavil na spoločne výstave v Horehronskom múzeum, Meštiansky dom, Námestie gen. M. R. Štefánika 13 v Brezne spolu s pani Martinou Minárikovou. Každý sme mali samostatnú výstavu v samostatných miestnostiach. Spoločnú sme mali pozvánku a plagát. Každý sme mali samostatnú skladačku A3. Na výstave som vystavil 38 česaných mís, váz a žarderniér, z toho som mal 4 súpravy od 4 do 7 kúskov v sade, ostatné boli solitéry.
Fotogaléria
Názov podujatia
OD SVETLA KU SKLU, OD OD FARBY K ŠPERKU, AUTORI: DRAHOMÍR PRIHEL/MARTINA MINÁRIKOVÁ, Horehronské múzeum, Meštiansky dom, Námestie gen. M. R. Štefánika 13, Brezno

Miesto konania / kraj
Brezno / Brezno

Termín konania
16.04.2023 - 27.05.2023

Popis projektu

16.4.2023 výstavu v múzeu sprístupnili. 20.4. bola vernisáž na ktorej bolo asi 70 návštevníkov. 27.5. bola derniéra spolu s komentovanou prehliadkou. Zúčastnilo sa jej asi 40 návštevníkov. Výstavu navštívilo asi 500 návštevníkov, z toho bolo 472 zaregistrovaných.

Vystavil som 55 diel, z toho 38 česaných mís, misiek, váž a žarderniér. Vzstavil som ich v samostatnej miestnosti s polu dvomi brúsenými objektami a hutne fúkanou a modelovanou figúrou Gerdy. V stupnej chodbe som vystavil 12 krajinárskych pastelov z Horehronia a dve drevené hlavy karnevalových benátčaniek.

O výstave sa hovorilo v regionálnom rádiu a novinách, ich rozpis je v potvrdení o výstave v liste z múzea, je priložený v prílohách. Ja som o nej rozprával s redaktormi a novinármi pred a počas vernisáže.

Výstavu som propagoval na Facebooku skoro denne s fotografickou dokumentáciou, pozvánkou a plagátom v četoch a WatsAppe.

K výstave bolo vydaných niekoľko printových pozvánok a plagátov a každý autor vydal 100 printových A3 skladačiek.

Ďalšiu výstavu, ktorú sme mali mať v galérii v Enzo galérii v Piešťanoch, nám preložili na budúci rok.

Názov prímateľa
Drahomír Prihel

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
6 798,00 €