Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Opera na nádvorí - W.A.Mozart: Bastien a Bastienka

Krátky opis
Veselá spevohra 12-ročného W.A.Mozarta pre malých i veľkých divákov.
Fotogaléria
Názov podujatia
Opera na nádvorí - W.A.Mozart: Bastien a Bastienka

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
10.06.2018

Popis projektu

Mozart napísal svoju operu – singspiel „Bastien a Bastienka“ ako 12-ročný, na prelome leta a jesene r. 1768 vo Viedni. Premiéra tejto „miniopery“ sa pravdepodobne konala v záhradnom divadielku lekára Franza Antona Mesmera. Historicky dokumentovaným je však až jej uvedenie v roku 1890 Spoločnosťou priateľov opery v Berlíne, odkedy sa datuje aj jej pravidelné novodobé uvádzanie. K napísaniu opery inšpirovala mladého Mozarta hra „Dedinský čarodej“ od Jeana Jacquesa Rousseaua, zaiste aj preto Mozart ponecháva vo svojom dielku francúzske znenie mien hlavných postáv „Bastien“ a „Bastienne“. Príbeh lásky dedinského mládenca Bastiena, ktorý je tak trochu „do vetra“ a jeho krásnej, avšak „nudnej“ Bastienky vyčarúva úsmev na tvári veľkých i malých divákov už presne štvrť storočia. Operu uvádzame v nemeckom jazykovom origináli so slovenskými dialógmi a sprievodným slovom v historicky vernej interpretácii v podaní komorného súboru starej hudby "Il cuore barocco" a sólistov pod taktovkou dirigenta Daniela Simandla na nádvorí Zichyho paláca v Bratislave dňa 10.6.2018 o 15.00 hod. 

Názov prímateľa
Harmonia Seraphica

Celkový rozpočet:
3 160,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €