Hlavná strana
Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.
V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.
Košice Artist in Residence 2023
Počas letnej Open Studios Night sa budete mať možnosť zoznámiť s našimi najnovšími rezidenčnými umelkyňami - Asztrid Csatlós a Nórou Szabó. Tie sa vám predstavia v rámci artist talku a neskôr vás prevedú svojimi ateliérmi, v ktorých sa oboznámite s ich súčasnými projektami.
Asztrid Csatlós je maďarská umelkyňa, ktorá sa venuje prevažne maľbe. Vo svojej tvorbe sa zameriava na korelácie medzi výtvarným umením a prírodnými vedami, medzi prítomnosťou, minulosťou a budúcnosťou a na paralely fikcií a utópií. Jej diela sú často polyfónne, rada kombinuje interdisciplinárne tvorbu s klasickým maliarským myslením. V súčasnosti pracuje na sérii pod názvom A Sweet Smell of Putrefaction, na ktorej začala pracovať v roku 2023 a upozorňuje na fenomén Szegedu a špinavých ciest v okolí hraníc (utečenecká kríza, environmentálne zmeny, vzťahové systémy globalizácie).
Nóra Szabó je maďarská umelkyňa pocházajúca z Debrecínu, ktorá je v súčasnosti na doktorandskom štúdiu na Maďarskej univerzite výtvarných umení v Budapešti. Szabó sa zameriava na zobrazenie ľudského tela v kontexte technologického pokroku a spája tradičné techniky, ako je odlievanie zo sadry s digitálnymi médiami, ako je napríklad 3D tlač. Jej umenie odráža hybridnú povahu našej súčasnej existencie, v ktorej sa prelínajú umelé technológie a organické prvky. Prostredníctvom kompozícií, ktoré podnecujú k zamysleniu, Szabó spochybňuje konvenčné predstavy o ľudskom vyobrazení a vyzýva divákov, aby sa zamysleli nad vyvíjajúcim sa vzťahom medzi človekom a technológiou.
KAIR
Celkový rozpočet:
62 160,00 €
Výška podpory:
40 000,00 €