Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Dobrých kníh nie je nikdy dosť

Krátky opis
Zámerom projektu je doplnenie a nákup nových kníh do knižničného fondu. Knižnica pre mládež mesta Košice je prioritne zameraná na detského a mládežníckeho čitateľa avšak knižničný fond knižnice tvorí aj literatúra pre dospelých čitateľov. Tento fond je potrebné neustále vynovovať a dopĺňať aktuálnymi knižnými novinkami, aby sme si zachovali priazeň a záujem čitateľov o naše služby.
Fotogaléria
Názov podujatia
Dobrých kníh nikdy nie je dosť

Miesto konania / kraj
Košice / Košice I,Košice II,Košice III,Košice IV

Termín konania
01.07.2023 - 30.06.2024

Popis projektu

Hlavným zámerom projektu je obnova a doplnenie knižničného fondu knižnice o nové knihy. Knižnica pre mládež mesta Košice má zaregistrovaných viac ako 15 000 čitateľov, pričom cca 12 596 z nich sú čitatelia do 15 rokov. Knižnica sa primárne zameriava na prácu s detským a mládežníckym čitateľom, preto potrebujeme prioritne doplniť a nakúpiť nové knihy najmä novinky z oblasti detskej beletrie, novinky zaradené do školských učebných osnov, detskú náučnú literatúru, populárne detské príbehy a tiež série, ktoré vychádzajú na pokračovanie. Nové knihy, okrem toho, že bude možné si ich v knižnici vypožičať, budú slúžiť ako materiál pri tvorbe nových edukatívno - vzdelávacích podujatí, ktoré pripravujú naše knihovníčky pre rôzne vekové skupiny detí a školských kolektívov, ktoré navštevujú našu knižnicu.  keďže zvyšnú skupinu našich čitateľov tvoria dospelí čitatelia, knižničný fond by sme radi doplnili aj o knihy určené dospelým čitateľom. 20 % z nakúpených kníh budú knihy vydané s podporou Fondu na podporu umenia alebo publikácií vydaných organizáciami v zriaďovateľskej pôsobnosti Ministerstva kultúry SR. 

Názov prímateľa
Knižnica pre mládež mesta Košice

Celkový rozpočet:
19 900,00 €

Výška podpory:
14 000,00 €