Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Hidepark 2023

Krátky opis
Hidepark je kultúrne centrum v Nitre postavené na dobrovoľníckom nadšení na bývalej skládke odpadu. Zo začiatku išlo hlavne o miesto, kde sme sa mohli ako komunita stretávať a prezentovať nekomerčnú hudbu. Postupne sme sa vyvinuli a v súčasnosti tu pôsobia nielen organizácie umelecké, ale aj športové a ekologické. Návštevníci sú rôznorodí, niektorí pestujú zeleninu v komunitnej záhrade, iní využívajú verejný gril, cyklo-dráhu, navštevujú workshopy alebo chodia primárne za umeleckým zážitkom.
Fotogaléria
Názov podujatia
Fallgrapp + NUMA BE ~ Hidepark Nitra

Miesto konania / kraj
Nitra / Nitra

Termín konania
28.07.2023

Popis projektu
Fallgrapp sú dôkazom, že slovenská hudba nemusí byť v
angličtine, aby znela progresívne a na úrovni svetovej hudobnej produkcie. Podmanivo spájajú elektroniku s akustickými
nástrojmi, sláčikovým triom a ženským vokálom. Pôvodne
sólový projekt hudobníka a producenta Jureša Líšku sa
postupom času vyprofiloval do aktuálnej kapelovej zostavy
s vokálom speváčky Nory Ibsenovej. Žánrovo sa pohybuje na
pomedzí štýlov ako organická elektronika, downtempo, trip
hop a alternatívny pop.
~ 28. 7. 2023 o cca 20:00
~ Hidepark, Nitra
~ predpredaj: https://tootoot.fm/en/events/649c050ba2ec3d0a90593cba?fbclid=IwAR1QbzgDQ3A8Crp92F8yqM5yezvc1GRdraL5C5ij5_SNizhTwrp_pnDcF_U" rel="nofollow noreferrer" role="link" tabindex="0" target="_blank" style="color: var(--blue-link); cursor: pointer; border-width: 0px; border-style: initial; border-color: initial; outline: none; list-style: none; margin: 0px; text-align: inherit; padding: 0px; -webkit-tap-highlight-color: transparent; touch-action: manipulation; display: inline; font-family: inherit;">https://tootoot.fm/en/events/649c050ba2ec3d0a90593cba?fbclid=IwAR1QbzgDQ3A8Crp92F8yqM5yezvc1GRdraL5C5ij5_SNizhTwrp_pnDcF_U" class="x11i5rnm xat24cr x1mh8g0r x1vvkbs xtlvy1s" style="margin: 0.5em 0px 0px; overflow-wrap: break-word; font-family: " segoe="" ui="" historic",="" "segoe="" ui",="" helvetica,="" arial,="" sans-serif;="" color:="" rgb(5,="" 5,="" 5);="" font-size:="" 15px;"="">Fallgrapp zaujme nielen hudobnými zručnosťami, ale aj
netradičným prístupom k slovenským textom. Vrstvené
aranžmány, dôraz na vizuál, prepojenie s inými formami
umenia, zaujímavé spolupráce a nezameniteľná atmosféra
na koncertoch sú kombináciou, ktorá kapelu zaraďuje medzi
najpozoruhodnejšie slovenské projekty.
/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\
Podujatie z verejných zdrojov podporil hlavný partner Fond na podporu umenia a mediálny partner rádio FM.
Názov prímateľa
TRIPTYCH o.z.

Celkový rozpočet:
29 830,00 €

Výška podpory:
25 000,00 €