Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Hidepark 2023

Krátky opis
Hidepark je kultúrne centrum v Nitre postavené na dobrovoľníckom nadšení na bývalej skládke odpadu. Zo začiatku išlo hlavne o miesto, kde sme sa mohli ako komunita stretávať a prezentovať nekomerčnú hudbu. Postupne sme sa vyvinuli a v súčasnosti tu pôsobia nielen organizácie umelecké, ale aj športové a ekologické. Návštevníci sú rôznorodí, niektorí pestujú zeleninu v komunitnej záhrade, iní využívajú verejný gril, cyklo-dráhu, navštevujú workshopy alebo chodia primárne za umeleckým zážitkom.
Fotogaléria
Názov podujatia
HideRezidencia: Spojenie & Koexistencia

Miesto konania / kraj
Nitra / Nitra

Termín konania
16.07.2023

Popis projektu

HideRezidencia: Spojenie & Koexistencia


autori: Maria Gouveli & Fabio Luis Amaral

kurátorka: Zuzana Novotová Godálová

 

Výstava „Spojenie a Koexistencia" predstavuje prácu dvoch zahraničných umelcov, Fabia a Mariu, ktorí sa počas svojej umeleckej rezidencie v Nitre zameriavali na tvorbu site-specific objektov. Ich umelecké  prístupy a estetické perspektívy spolu vytvárajú interaktívne  a dynamické prostredie, ktoré láme hranice medzi obrazom, komunitou, prepojením  a interaktivitou.


Spolu s verejným uvedeným diela sa uskutoční komentovaná prehliadka a diskusia s autormi. 


Podujatie z verejných zdrojov podporil hlavný partner Fond na podporu umenia. 


Názov prímateľa
TRIPTYCH o.z.

Celkový rozpočet:
29 830,00 €

Výška podpory:
25 000,00 €