Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Túžba tvoriť 2

Krátky opis
Zámerom projektu je pokračovať v realizácii série popularizačných prednášok, v rámci ktorých predstavia súčasní profesionálne vzdelaní skladatelia, interpreti, muzikológovia, teoretici svoje umelecké, pedagogické, organizátorské aktivity. Súčasťou každej popularizačnej prednášky bude tematický vstup umelca doplnený o videoprezentáciu a koncertná časť, ktorou bude demonštrovať interpretačné roviny, o ktorých bude hovoriť.
Fotogaléria
Názov podujatia
Peter Katina - akordeón a elektronika

Miesto konania / kraj
Prešov / Prešov

Termín konania
12.06.2018

Popis projektu

Program Akordeón a elektronika je prehliadkou siedmich nových skladieb od českých, slovenských, maďarských a poľských autorov, ktoré Peter Katina priamo inicioval a podieľal sa na ich vzniku sériou masterclassov a workshopov pre skladateľov. Kolekcia nových kompozícií spájajúcich akustický zvuk akordeónu s elektronikou sa tak stáva pozoruhodným príspevkom k objavovaniu nových zvukových možností, ktoré toto spojenie prináša.

Program večera:
Jázon Kováts Transition
Bálint Baráth Respiration
Gergely Gulyás Phrases
Jan Trojan Lullaby for Jon
Miroslav Tóth Magma for accordion and cyber nature 
Michał Janocha Loosing
Jiří Lukeš ..sounds from the ice!

Interpret: 
Peter Katina /akordeón a multikanálová elektronika/

Názov prímateľa
Šušľavá mušľa

Celkový rozpočet:
3 159,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €