Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

IETM Aarhus Plenary Meeting 2023

Krátky opis
IETM, Medzinárodná sieť pre súčasné scénické umenie, je jednou z najstarších medzinárodných kultúrnych sietí, ktorá zastupuje viac ako 500 organizácií a individuálnych profesionálov pôsobiacich v oblasti súčasného scénického umenia. Plenárne zasadnutie IETM 2023 v dánskom Aarhus nieslo tematický názov “Living on the Edge” a malo za cieľ inšpirovať umelcov, manažérov, producentov k aplikovaniu nových i osvedčených postupov v umení a kultúrnej politike vo vzťahu k ekológii.
Fotogaléria
Názov podujatia
IETM: Odborný text: Kreatívne procesy a performatívne umenie v rurálnych prostrediach

Miesto konania
Dánsko

Termín konania
12.06.2023 - 18.06.2023

Popis projektu

Slovenská divadelná umelkyňa, Monika Necpálová, členka IETM, sa zúčastnila IETM Aarhus Plenary Meetingu vďaka podpore z verejných zdrojov a jej medzinárodnú mobilitu v Dánsku podporil Fond na podporu umenia. 

Prijmite pozvanie k čítaniu jej príspevku, v ktorom sumarizuje objavené možnosti tvorivej práce v rurálnom prostredí, tak ako ich mala možnosť zažiť na vlastnej koži vďaka svojej účasti na IETM Plenary Meetingu v Dánsku (International network for contemporary performing arts) a uvažuje nad paralelami tvorby a sociálno-umeleckej práce s komunitami v málo obývaných oblastiach a na vidieku v iných regiónoch Európy, vrátane Slovenska.

Linky na jej text a fotodokumentáciu s názvom Kreatívne procesy a performatívne umenie v rurálnych prostrediach:

https://thaliateatro.sk/ietm-aarhus-plenary-meeting-kreativne-procesy-a-performativne-umenie-v-ruralnych-prostrediach/" target="_blank">IETM Aarhus Plenary Meeting: Kreatívne procesy a performatívne umenie v rurálnych prostrediach – Thalia Teatro

https://thaliateatro.sk/ietm-aarhus-plenary-meeting-kreativne-procesy-a-performativne-umenie-v-ruralnych-prostrediach/" style="font-size: 16px; font-family: Lato, sans-serif; color: rgb(51, 51, 51); line-height: 25.6px; letter-spacing: 1.5px;">
Názov prímateľa
Monika Necpálová

Celkový rozpočet:
0,00 €

Výška podpory:
1 750,00 €