Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Tvorivé a vzdelávacie podujatia 4

Krátky opis
Aktivita realizovaná formou tvorivých dielní zameraná na propagáciu a udržanie tradičných ľudových remesiel remesiel.
Fotogaléria
Názov podujatia
Oživené remeslá

Miesto konania / kraj
Humenné / Humenné

Termín konania
16.07.2023 - 27.08.2023

Popis projektu

Počas štyroch tvorivých dielní pre návštevníkov expozície ľudovej architektúry a bývania Vihorlatského múzea v Humennom  si títo budú môcť vyskúšať prácu remeselníkov v minulosti. Tvorivé dielne budú zamerané na korytárstvo, keramikárstvo, tkanie a plstenie, podkúvanie koní a výrobu pastierskych píšťaliek a výrobu drevených holubičiek.  Svoje remeselné zručnosti budú prezentovať  výrobcovia z regiónu. Súčasťou tvorivých dielní budú aj sprievodné výstavy predmetov zo zbierok múzea.

Názov prímateľa
Vihorlatské múzeum v Humennom

Celkový rozpočet:
3 800,00 €

Výška podpory:
2 500,00 €