Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

20 rokov čítame s Osmijankom - pridaj sa aj ty! - Osmijankova literárna záhrada

Krátky opis
Celoslovenský čitateľský projekt na podporu čitateľskej gramotnosti detí mladšieho školského veku
Fotogaléria
Názov podujatia
Slávnostné odovzdanie mimoriadnej ceny

Miesto konania / kraj
Fričovce / Prešov

Termín konania
28.06.2023

Popis projektu

Základná škola vo Fričovciach sa stala víťazom 19. ročníka celoslovenskej čitateľskej súťaže Osmijankova literárna záhrada pre školský rok 2022/2023. Odborná porota jej udelila mimoriadnu cenu za tvorivú originálnu prácu všetkých zapojených ročníkov 1. stupňa v počte 52 žiakov. 28. júna 2023 riaditeľka neziskovej organizácie OSMIJANKO odovzdá toto ocenenie. Súčasťou odmeny je aj umelecký program s bábkohercom Lukášom Tandarom, ktorý si pripravil v roku 100. výročia narodenia Osmijankovej mamy, Kristy Bendovej, inscenované čítanie z jej Osmijankových rozprávok..

Okrem víťaznej školy získalo ocenenie aj 24 školských kolektívov a 8 rodín.

Projekt Osmijankova literárna záhrada podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
OSMIJANKO n.o.

Celkový rozpočet:
18 300,00 €

Výška podpory:
14 000,00 €