Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Čítajme a tvorme v knižnici a pod holým nebom

Krátky opis
Autorské stretnutie so spisovateľkou, blogerkou a sinologičkou Dominikou Sakmárovou.
Fotogaléria
Názov podujatia
Mačaci kožuch a ťava pri čínskom múre, Kórejské halušky

Miesto konania / kraj
Michalovce / Michalovce

Termín konania
22.06.2023

Popis projektu

Dňa 22.06.2023 sa v Zemplínskej knižnici Gorazda Zvonického v Michalovciach uskutoční beseda so spisovateľkou Dominikou Sakmárovou. Dominika Sakmárová pochádza z východného Slovenska, z mesta priamo pod Spišským hradom. Okrem sinológie, ktorú vyštudovala na Karlovej univerzite v Prahe, si jej srdce získal aj folklór. Tomu sa intenzívne venuje jednak ako členka speváckeho zoskupenia Rusínske trio, známeho aj z televíznych obrazoviek, a taktiež vedie vlastnú folklórnu skupinu, ktorá pôsobí na Spiši už takmer desaťročie. Okrem toho si ju však získala aj kultúra “Ďalekého východu”. Jej prvé kroky smerovali do Ázie s cieľom zlepšiť si svoj jazyk. Dominika Sakmárová je autorkou kníh Mačací kožuch a ťava pri čínskom múre (2020) a Kórejské halušky (2022). Ide o zbierky zaujímavých príbehov a skúseností, ktoré autorka nazbierala počas pobytu v zahraničí. 

Názov prímateľa
Zemplínska knižnica Gorazda Zvonického v Michalovciach

Celkový rozpočet:
6 670,00 €

Výška podpory:
6 000,00 €