Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

POLIEVKA

Krátky opis
Hra Polievka získala prvé miesto pre najlepšiu novú maďarskú drámu v súťaži Okuláre 2018.
Fotogaléria
Názov podujatia
POLIEVKA -premiéra

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
09.06.2023

Popis projektu
 Hra Polievka získala prvé miesto pre najlepšiu novú maďarskú drámu    v súťaži Okuláre 2018.

Režisér Tamás Ascher o nej povedal: „A hrdinami hier sú každodenní obyčajní ľudia, s ktorých hriechmi nás autor oboznamuje až v posledných sekundách dramatických situácií. Filmový minimalizmus, precízna práca s tajomstvom a psychologickým napätím, obohatená o čierny humor a nekonvenčnú prítomnosť autora – „Boha“, prinášajú invenčné diela.“ 
Názov prímateľa
HAASART

Celkový rozpočet:
9 910,00 €

Výška podpory:
9 000,00 €