Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Tužina Gro(o)ve 2023

Krátky opis
8. ročník multižánrového hudobného festivalu v prírodnom areáli Hatalisko v obci Tužina.
Fotogaléria
Názov podujatia
Tužina Gro(o)ve 2023

Miesto konania / kraj
Tužina / Prievidza

Termín konania
21.07.2023 - 22.07.2023

Popis projektu

Tu Ži na PLNO už ôsmykrát!
Multižanrový festival Tužina Gro(o)ve v krásnej prírode.

V dňoch 21. - 22. júla 2023 privíta prírodný areál Hatalisko v obci Tužina predstaviteľov slovenskej a českej alternatívnej scény na 8. ročníku multižánrového festivalu Tužina Gro(o)ve 2023.

Návštevníkom sa na dvoch pódiách predstavia domáci i zahraniční interpreti a hudobné formácie, ako napríklad Berlin Manson, Ty syčáciPetrom Vášom (CZ), Sépie z hor (CZ), Ježíš táhne na Berlín (CZ), Kapre, Vojdi, Srnka, Chór vážskych muzikantov, Ľahká múza, Acid Row (CZ), Felix, Bedña, ZOO and aquarium a iní.

Tretí samostatný stage Elektrocentrála opäť prinesie nonstop maratón elektronickej hudby spojený so  skvelým audio-vizuálnym zážitkom.

Sprievodný program už tradične zahŕňa remeselný a handmade trh Gro(o)ve market. Cestovateľským kinom návštevníkov svojimi cestami prevedú hornonitrianski dobrodruhovia Joži a Pali a na 20-ročnom bicykli Michal Gordiak. V sobotu ráno privítame nový deň rannou jogou a prípadným osviežením na pláži, ktorú pre vás každoročne starostlivo opravujeme a čistíme. Autorskú  tvorbu poézie mladých talentov z Trnavy a jej okolia i neokolia predstaví alternatívna kultúrna komunita SpodNás.

Pre deti máme pripravené Divadlo Trubadúri a ich divadielko O Snehulienke, ale tešiť sa môžu aj na workshop výroby plošných bábok počas sobotňajšieho dňa. Na Hatalisko opäť zavíta Potulná galéria Juraja Čarného s hudobným vystúpením Mateja Táleho. Novinkou bude interaktívna výstava fotografky Vandy Mesiarikovej s názvom Deleted Land.

Genius loci vytvára nádherný prírodný areál obklopený Strážovskými vrchmi a Malou Fatrou. V spojení s programom festivalu Tužina Gro(o)ve a atraktívnou gastrozónou je ideálnym miestom na rozmanité kultúrne zážitky, ale aj oddych pre všetky vekové kategórie. Bezplatné stanovanie v stanovom mestečku poskytuje tiché miesto na poriadny spánok, pričom do centra festivalu nemusíte nachodiť kilometre. Preto neváhajte, navštívte náš web http://tuzinagroove.sk/" target="_blank">http://tuzinagroove.sk/" style="font-size:12.0pt;line-height:115%;font-family:" arial","sans-serif";="" mso-fareast-font-family:"times="" new="" roman";color:#212529;mso-fareast-language:="" sk"=""> a zaobstarajte si vstupenku. Tešíme sa na vás!

Festival organizuje OZ GROOVE z Poluvsia, z verejných zdrojov ho podporil Fond na podporu umenia a koná sa s finančným príspevkom Hudobného fondu.

Vstupné: 30 €,  na mieste 35 €, sobota len na mieste 20 €, deti do 150 cm zdarma (nutnosť zakúpiť si vstupenku vo výške 0 €)

http://tuzinagroove.sk/" color="#212529" face="Arial, sans-serif">

http://tuzinagroove.sk/" class="MsoNormal" style="background-image: initial; background-position: initial; background-size: initial; background-repeat: initial; background-attachment: initial; background-origin: initial; background-clip: initial;">Názov prímateľa
GROOVE

Celkový rozpočet:
22 610,00 €

Výška podpory:
5 000,00 €