Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Maestro, ste doma?

Krátky opis
Koncert venovaný spomienke hudobného skladateľa Mikuláša Schneidera Trnavského, pri príležitosti 65. výročia úmrtia skladateľa.
Fotogaléria
Názov podujatia
Maestro, ste doma? - koncert

Miesto konania / kraj
Trnava / Trnava

Termín konania
17.06.2023

Popis projektu

Koncert ,,Maestro, ste doma?" organizuje Trnavské osvetové stredisko ako spomienku na významného hudobného skladateľa Mikuláša Schneidera Trnavského, pri príležitosti 65. výročia úmrtia skladateľa. Uskutoční sa 17. júna o 17,00 hod, na mieste, kde skladateľ dlhé roky žil a tvoril - vo dvore Domu hudby M. Schneidera Trnavského. Koncert je rozdelený do dvoch častí. Prvá ,,Spomienky v nás" - bude moderovaná diskusia s pamätníkmi, ktorí mali tú česť maestra zažiť osobne. Hosťami budú skladateľov vnuk Štefan Bugala, trnavský herec a recitátor Ján Rampák,  spisovateľka a členka zboru Gabriela Gotthardová a dlhoročný zbormajster Rímskokatolíckeho cirkevného hudobného spolku sv. Mikuláša, ktorého bol Schneider zbormajstrom 45 rokov, Ladislav Vymazal. Druhá časť koncertná ,,Mikuláš Schneider Trnavský - stále s nami" - účinkuje zbor a orchester Rímskokatolíckeho cirkevného hudobného spolku sv. Mikuláša, diriguje Daniele Ruzzier, sólisti speváci Lucia Kubeková a Marek Pobuda, klavírny sprievod Martina Tomašovičová. Dramaturgicky je koncertná časť rozdelená na duchovnú a piesňovú tvorbu, v ktorej týmto spôsobom vynikne širokospektrálna hudobná tvorba skladateľa. 

Názov prímateľa
Trnavské osvetové stredisko

Celkový rozpočet:
9 600,00 €

Výška podpory:
2 500,00 €